سفارش تبلیغ
طراحی فروشگاه اینترنتی
طراحی فروشگاه اینترنتی

گواهی عدم سوء پیشینه

نظر

آیا داشتن گواهی عدم سوء پیشینه برای اخذ اقامت گرجستان الزامی است ؟

آیا داشتن گواهی عدم سوء پیشینه برای اخذ اقامت گرجستان الزامی است ؟

آیا داشتن گواهی عدم سوء پیشینه برای اخذ اقامت گرجستان الزامی است ؟

گواهی عدم سوء پیشینه

آیا داشتن گواهی عدم سوء پیشینه برای اخذ اقامت گرجستان الزامی است ؟ توصیه ی مهم پارس جورجیا به تمامی کسانی که می خواهند جهت اخذ اقامت گرجستان اقدام نمایند.

با توجه به تغییراتی که در روند اخذ اقامت دائم گرجستان از سوی دولت این کشور کلید خورده است، به کلیه متقاضیان اخذ اقامت توصیه می شود قبل از سفر به گرجستان گواهی عدم سوء پیشینه ی خود را دریافت و همراه بیاورند.

مراحل دریافت گواهی عدم سوء پیشینه در ایران:

1- مراجعه به مراکز پلیس +10 به همراه کارت ملی و شناسنامه

2- مراجعه به دارالترجمه جهت ترجمه ی مدرک دریافتی از پلیس +10

3- تایید نمودن مدارک با مراجعه به وزارت امور خارجه

در حال حاضر ارائه ی این گواهی جهت دریافت اقامت گرجستان ضروری می باشد.

یکی از شرایط اخذ اقامت گرجستان نداشتن سوء پیشینه در کشور محل زندگی، اینترپل و همچنین در خاک گرجستان است.

و بنابراین شخصی که متقاضی پاسپورت گرجستان است نباید جرم سنگینی در کشورش مرتکب شده باشد.

داشتن سوء پیشینه شخص متقاضی در اینترپل و یا در ایران در زمره جرم های خطرناک و همچنین عدم توانایی در پاسخ مناسب در مصاحبه پرونده های اقامت مهمترین عوامل رد درخواست برخی از متقاضیان بوده است.

گواهی عدم سوء پیشینه برای کدام دسته از پرونده های اقامتی است ؟

برای یادآوری بیشتر در اینجا اشاره کوچکی خواهیم داشت به انواع روشهای اخذ اقامت گرجستان :

اقامت ثبت شرکت در گرجستان : هر شخص با ثبت شرکت در گرجستان و فعال کردن آن می توان اقامت گرجستان را پس از مدتی بگیرد. این پروسه نیازمند وقت و صرف هزینه بسیار می باشد .

اقامت خرید ملک گرجستان : با خرید ملک در گرجستان می توان اقامت گرفت، اقامتی از نوع یک ساله و موقت که در صورتی که خریدار سند 6 دانگ و مالکیت کامل ملک را داشته باشد در سالهای بعدی نیز بدون مشکل می تواند اقامت خود را تمدید نماید .

اقامت کارمندی گرجستان : نوعی از اقامت است که در اکثر دفاتر ایرانی به صورت صوری انجام می شود و در آن شخصی که متقاضی اقامت گرجستان است به عنوان کارمند یک شرکت گرجی که فعال است به اداره مالیات و دولت معرفی شده و با پرداخت مالیات بر حقوق از طرف شخص متقاضی برای وی کارت اقامت گرجستان را اخذ می کنند .

اقامت سرمایه گذاری گرجستان : یکی از بهترین روش ها برای اخذ کارت اقامت دائم گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان است . بر طبق تعریف فعلی دولت برای سرمایه گذاری خارجی، هر تبعه خارجی که به میزان حداقل 300 هزار لاری در گرجستان سرمایه گذاری مستقیم داشته باشد، به وی سرمایه گذار اطلاق می شود و می تواند با اثبات سرمایه گذاری خود ، کارت اقامت دائم گرجستان را اخذ کند .

اقامت تحصیلی گرجستان و اقامت : دولت گرجستان به دانشجویان خارجی اقامت می دهد . مدت کارت اقامت گرجستان که برای متقاضیان و دانشجویان خارجی صادر می شود کاملاً وابسته به میزان تحصیل آنهاست، تبعه ایرانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در گرجستان را دارد کارت اقامت 5 ساله گرجستان اعطا می شود ، این نوع اقامت ، سابقه اقامتی محسوب نمی شود اما اگر شخص پس از تحصیل در گرجستان مشغول به کار شود می تواند درخواست دهد که سابقه اقامت تحصیلی وی بعنوان سابقه اقامتی محسوب شده و راحت تر می تواند اقامت دائم گرجستان را اخذ کند.

اقامت ازدواج در گرجستان : افرادی که با یک تبعه گرجی ازدواج می کنند می تواند اقامت گرجستان را اخذ کنند، در صورتی که ازدواج صوری نباشد، احتمال صدور کارت اقامت دائم گرجستان برای متقاضی وجود دارد .

نکته مهم این است که برای تمامی موارد بالا نیاز به اخذ گواهی عدم سوء پیشینه دارید و تهیه این گواهی برای همگان الزامی است.

گردآوری: پارس جورجیا https://parsGeorgian.Com